Embrioloji Laboratuvarımızı Tanıyın

Bir sorunuz mu var?

Uzmanlarımız aklınızdaki soruları yanıtlamaktan mutluluk duyar.

Tüp bebek tedavinizde embriyologlar ve teknisyenler kritik role sahiptir. Doktorlarınızın deneyimi kadar embriyologlarınızın deneyimi de önemlidir. Embriyoloji laboratuvarında çalışan herkesin üst düzey uzmanlığa ve teknik tecrübeye sahip olması gerekir. 

Yumurta toplama işleminden başlayarak embriyo transferine kadar tüm süreçler embriyoloji laboratuvarında gerçekleşir. İşte tam da bu yüzden embriyoloji laboratuvarının donanımı ve kalitesi çok değerlidir. 

Kalem Bebek’de sizlere dünya standartlarında bir embriyoloji laboratuvarı sunuyoruz. Deneyimli teknisyenlerimiz ve uzman embriyologlarımız ile hizmetinizdeyiz.

  • Gelişmiş İnkübatörler

İnkübatörler laboratuvardaki en önemli ekipmanlardır. Embriyoların maksimum büyüme potansiyeline ulaşmalarında en önemli etkenlerden biridir. Laboratuvarımızdaki çok odacıklı inkübatörler daha iyi döllenme, embriyo kalitesinde yükselme ve daha yüksek gebelik oranlarına ulaşmada standart inkübatörlere göre daha başarılıdır.

  • Laminar Akım Kabini

Toplanan yumurtaların ilk değerlendirildiği alan bu kabinlerdir. Isı, nem ve hava kalitesinin kontrol altında olduğu kabinlerimizin uluslararası standartlarda olması yumurta ve spermlerin zarar görmemesi açısından oldukça önemlidir.

  • İCSİ (mikroinjeksiyon)

Her bir yumurtanın içine tek bir sperm yerleştirme işlemine İCSİ adı verilir. Bu işlem invert mikroskop olarak bilinen gelişmiş bir mikroskop altında gerçekleşir. Yine bu mikroskop altında standart mikroskoplarda seçilemeyen sperm anormallikleri belirlenir ve en iyi sperm seçilerek yumurta içine enjekte edilir.

  • Lazer

Genetik test yapılacak embriyolardan zarar vermeden biyopsi almak için lazer ile embriyonun kabuğunu açmak gerekir. Bu amaçla laboratuvarımızda lazeri kullanırız.  Dondurma -çözme sikluslarında embriyonun zona pellusida denilen dış kabuğu sertleşir. Bu embriyolar transfer edilmeden önce lazerle sertleşen bu dış kabuk inceltilerek embriyonun tutunma şansı artırılır. 

  • Embriyo ve Yumurta Dondurma

Laboratuvarımızda tecrübeli embriyologlarımız vitrifikasyon (hızlı dondurma) yöntemiyle başarılı bir şekilde embriyoları dondurabilirler. Yine çözme esnasında en az hasarla embriyoları transfere hazır hale getiririz. 

  • Embriyo Genetik Testleri

Ailesinde genetik bozukluk öyküsü olan hastalar ve ayrıca tekrarlayan düşük veya başarısız IVF döngüsü yaşayan kadınlar için, genetik test teknolojilerimizin başarı oranlarını artırır. Dahası düşükleri azaltır, kalıtsal koşulların sonraki çocuklara geçmesini ortadan kaldırır ve hamileliğe ulaşmak için geçen toplam süreyi azaltır.

PGT-A yardımıyla tekrarlayan gebelik kayıplarının veya başarısız doğurganlık döngülerinin nedenini belirleyebiliyor, implantasyondan önce en iyi embriyoları seçebilir ve IVF başarı oranınızı artırabiliyoruz. 

PGT-M yardımıyla, sizin ve eşinizin belirli bir genetik hastalığa sahip bir bebeğe sahip olma riskiniz olup olmadığını belirleyebilir ve bunu çocuklarınıza aktarma olasılığını ortadan kaldırabiliriz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir