İlk Randevunuz

Bir sorunuz mu var?

Uzmanlarımız aklınızdaki soruları yanıtlamaktan mutluluk duyar.

Hamile kalamamak zor bir durumdur. Stres, hayal kırıklığı ve kaygı ile baş etmeniz gerekir. Bu durumda mümkün olduğunca bilgi edinmeniz hissettiğiniz olumsuz duyguları hafifletebilir. 

Tüp bebek merkezimizde doktorlarımız, klinik ekip üyelerimiz ve hemşirelerimiz tedavinizin ilk aşamalarında size bilgi verirler ve yaşadığınız negatif duygularla baş etmeniz için size yardımcı olurlar. 

Teknolojilerimizin ve uzmanlığımızın size nasıl başarı şansı sağlayacağı hakkında daha fazla bilgi edinmenizi sağlayacak ve tedavi süresince kendinizi güvende hissetmeniz için çalışacağız. 

İLK RANDEVUNUZDA NELERLE KARŞILAŞACAKSINIZ?

İlk randevunuzda üreme sağlığınız, tıbbi geçmişiniz ve üreme seçenekleriniz hakkında kapsamlı bir inceleme yapıyoruz. Koşullarınız basit ya da karmaşık olsun, tedavi süresince size rehberlik etmek için çalışıyoruz.  Klinik ekibimiz derinlemesine bir değerlendirme yapmak ve ihtiyaçlarınızı en iyi karşılayan özelleştirilmiş bir tedavi planı geliştirmek için zaman ayırıyor. Tüm ekibimizle size mümkün olan en kısa sürede sağlıklı bir hamilelik elde etme yolunu açmak için çalışıyoruz. 

Tedavi planı geliştirmek ve yapılacak testleri belirlemek ilk muayenenin asıl amacı. 

Bu doğrultuda, ilk randevunuzda doktorunuzu tanımak, doğurganlık hedefleriniz hakkında konuşmak, tıbbi geçmişinizi tartışmak, sorularınıza ve endişelerinize ayrıntılı açıklamalar ve cevaplar almak çok önemlidir. Bu şekilde ihtiyaçlarınıza en uygun tedavi seçenekleri hakkında daha fazla bilgi edinmenizi sağlıyoruz. 

BİRBİRİNİZE DESTEK OLMAK

Hamile kalma yolculuğunuzda eşiniz ve yakın çevrenizin desteğine sahip olmanız çok önemlidir. Bu yüzden ilk randevunuza eşiniz ile birlikte gelmenizi tavsiye ediyoruz. Çünkü, her iki eşin de bu yolculuğu tam olarak anlaması oldukça önemli. Çünkü infertilite erkekleri ve kadınları eşit derecede etkiler.

İlk randevuda her şeyin açık ve dürüst olarak konuşulması çizilecek yol haritası için oldukça önemli. Aklınıza takılan her türlü soruyu rahatça sorabilmenizi önemsiyoruz.

İlk görüşmede konuşulması muhtemel konular:

  • Ne kadar zamandır korunmasız birlikteliğiniz olduğu,
  • Ne kadar zamandır bebek sahibi olmaya çalıştığınız,
  • Cinsel ilişki sıklığınız,
  • Adet döngülerinizin süresi, adetlerde yaşadığınız problemler,
  • Daha önce herhangi bir gebelik kaybınız olup olmadığı,
  • Aile öykünüzdeki genetik problemler,
  • Daha önce gördüğünüz tıbbi veya cerrahi tedaviler,
  • Kilonuzla ilgili yakın zamanda ciddi bir değişiklik olup olmadığı,
  • Bir çift olarak infertiliteye bakış açınız, stresle başa çıkma yöntemleriniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir